Сб, 2024/05/04, 14.03.00

Меню сайту
Розділи
Передмова
Історія гри в Дартс
Правила гри в Дартс
Чим приваблива гра
Тренування (Стійка і Кидок)
Психологія гри
Турнірний етикет
Калькулятор Брістоу
Аксесуари для Дартс
Рекорди
Опитування
Оцініть сайт?

Всього відповідей : 87
Головна » Про Дартс » Історія гри в Дартс

У розділі матеріалів: 1
Показано матеріалів: 1-1

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

На початку XX століття в дартс грали у всіх куточках Англії. Якщо вірити легенді, виник дартс як ліки від нудьги. Зародилася гра в Британії декілька століть тому, в той час, коли основним озброєнням англійських воїнів був лук, але майже всі сходяться на думці, що "батько" дартсу - стріла стрільця, а "мати" - бочка з-під пива.

Декілька століть тому британські чоловіки таким чином тішили своє дозвілля в пабах. Вони укоротили стріли, обломивши держак від наконечника, приробивши до них перо для стабілізації польоту. Стародавні стрільці в якості мішені використовували дно перевернутої бочки. З часом дерево розсихалося і тріщини на ньому утворювали сектори, а пробка в центрі бочки стала першим Bullseye (центром мішені). Стрільба з лука вимагала великого мистецтва, досягти якого можна було тільки постійно тренуючи влучність ока і твердість руки. І ось, у довгі зимові вечори, стрільці в тавернах знайшли прекрасний спосіб удосконалювати своє вміння в цих, здавалося б, зовсім невідповідних умовах. Через деякий час це нехитре змагання переросло в справжнє захоплення, що підкорило згодом всю Британію. Потім визначилися перші правила, удосконалювалась форма мішені, стали проводитися офіційні змагання і з'явилися перші чемпіони. Пройшли роки і масова національна спортивна гра англійців переступила поріг паба і розповсюдилася по всіх куточках земної кулі.
Сучасні турнірні мішені роблять зовсім не з дерева, а з натуральних волокон, наприклад сизаля. Сизаль одержують з листя агави. Грубі волокна висушують, спресовують під великим тиском і стягують обручем. При попаданні голка дротика розсовує волокна і входить в мішень, а коли дротик виймають, отвір швидко затягується. Хороші мішені можуть служити більше п'яти років, повністю зберігаючи правильну форму.

Сучасні мішені діляться на 20 секторів. Сектори і кільця розділяються металевим дротом, який запобігає спірному попаданню в сектор. Дріт може мати трикутний перетин, що практично не залишає дротику шансів відскочити при попаданні в сектор. Цифри, що позначають ціну секторів, також прийнято робити з дроту.

Раніше сектора розташовувалися на мішені за годинниковою стрілкою. Новачки кидали в лівий верхній сектор мішені, який гарантовано приносив багато очок.

Брайан Гемлін розробив розмітку мішені, в якій сектори розташовуються не по порядку. Тепер, цілячись у великі сектори, гравець має шанс потрапити в маленькі.

У деяких провінціях Англії й досі використовують традиційні мішені, які були популярні в Середні віки. Наприклад, в місті Йоркшир, використовують мішені в яких немає кільця потроєння, а Bullseye не ділиться на центр (50) і кільце (25).

Існують електронні мішені для гри. Дротики для електронної гри відрізняються від звичних м'якою не загостреною голкою з пластика, яка не здатна нанести пошкодження мішені. Перевага електронного дартсу в тому що: електронна мішень знає багато різних ігор і сама веде рахунок. Рекомендована вага для електронного дартсу складає 18 грамів, інакше є ризик пошкодити електронну мішень.


З 1908 року почали проводитися офіційні турніри, а в 1924 році в Англії була створена національна асоціація дартсу. А незабаром спонсорська підтримка виробників пива дала можливість організовувати національні чемпіонати. На першості 1939 року брало участь 280 000 учасників.
Під час Другої Світової Війни, дротики входили в спортивний армійський набір, призначений для підтримки фізичної форми британських військовослужбовців. Американці, що воювали в Європі, привозили дротики як сувеніри на батьківщину, що дало істотний поштовх до розвитку дартсу в Америці.

У 60-х змагання по дартсу вперше транслювалися на британському телебаченні, а в 1973 році, через ТБ, з дартсом познайомився увесь світ.

У 80-х були організовані так звані "Посольські турніри", за перемогу в яких присуджувались солідні грошові нагороди - таким чином, дартс остаточно сформувався як професійний вид спорту.

У 1992 році, в результаті розколу WDC (World Darts Counsil) була створена PDC (Professional Darts Corporation). З'явилися змагання такого високого рівня, як World Matchplay, Grand Prix і Світова Першість.

Сьогодні дартс є професійним видом спорту, чемпіонати якого транслюються по телебаченню, а кращі спортсмени відомі у всьому світі. Показові виступи по дартсу були включені в Олімпіаду 2000 року в Сіднеї. При цьому дартс залишається грою, доступною будь-якому новачку. Можливо, що в недалекому майбутньому дартс прилучиться до олімпійських видів спорту.

Ось така історія, з пивної вершини - до вершини Олімпу!

Історія гри в Дартс | Переглядів: 959 | Додав: Darter | Дата: 2007/10/06 | Рейтинг: 0.0/0 | Коментарі (0)

Вхід
Пошук
FRIENDS
    Все про Дартс Тільки найкраща Транс музика. Український софт
ONLINE
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика
Copyright MyCorp © 2024